یک گل زیبا

سلام دوستان. یکی از گلهایی که این چند ساله تو باغچه من در حال افزایش هست گیاهی  رونده و علفی با گلهای ابی خوشرنگ هست. این گیاه از تیره  Commelineae  و با نام علمی Commelina erecta بوده و گیاهی چند ساله که هم از طریق بذر و هم قلمه تکثیر میشه. البته تولید ساقه های رونده ای روی زمین میکنه که در تماس با خاک بلافاصله  ریشه دار شده و گیاه جدیدی رو بوجود میاره.در فصل زمستان وارد رکود میشه و در فصل بهار شروع به رشد میکنه. البته ساقه های خشکیده رو باید قطع کرد تا با هرس کردن رشد بهتری داشته باشه. ولی نباید هرس شدید باشه و چند ساقه اصلی باید حفظ بشن.

گلهای این گیاه زینتی تا نزدیک ظهر باز هستن و خودنمایی میکنند ولی بعد از مدتی بسته میشن و انگار که گلی نداشتن! گلها پس از گرده افشانی بلافاصله تولید بذر میکنند که پس از خشک شدن گلها و جمع آوری و کشت به زودی سبز شده و گیاهان جدیدی را به وجود میارن.


/ 8 نظر / 9 بازدید
زری

سلام نیکی عزیز من هم این گلهای آبی را خیلی دوست دارم [لبخند]

کشاورزی

زندگی همان اندازه که از اتفاقات بزرگ تشکیل شده ، نکته های کوچک هم دارد. نکته هایی که شاید همه ما آنها را بدانیم اما خوب، گاهی فراموش می کنیم. سرشاری زندگی از همین نکات کوچک است که گاهی پیش درآمد اتفاقات بزرگ و سرنوشت ساز می شوند. آنها را جدی بگیرید، هر ماه ،هر هفته یکی از این نکات را روی آینه بنویسید تا هر روز ببینید و فراموش نکنید. برای یکدیگر تعریف کنید تا برای دوستانتان هم یادآوری شود. 1 - وقتی به شدت عصبانی شدی دستهایت را در جیبهایت بگذار. 2 - یادت باشد بهترین رابطه میان تو و همسرت زمانی است که میزان عشق و علاقه تان به هم بیش از میزان نیازتان به یکدیگر باشد. 3 - مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر. 4 - اگر کسی تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن دیگری پاسخ دهد تلفن را قطع کن. 5 - هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو " می دانم چه حالی داری " چون در واقع نمی دانی . 6 - یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است. 7 - هیچوقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است. خودش این را می داند. 8 - از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی،

رضا

سلام من یک شمعدانی عطری دارم اونو گذشتم زیر سایه درخت اما بیشتر برگهاش خشک شدن میخوام بدونم عادی هست یا نه؟ گلهای دیگه ای هم در کنارش هستن اما فقط همین داره برگاش خشک میشه و میریزه.

عسل

چقد نازن[لبخند]

مجتبی شیرازی

سلام خانوم مهندس محمدی خیلی خوشگل هستند [قلب]