باغبانی گیاهان زینتی
* گیاهان زینتی و گلهای آپارتمانی، گیاهان فضای باز و گلهای فصلی، میوه کاری* و گاهی هم شعر... 
قالب وبلاگ
نويسندگان

وقتی بذر در داخل خاک قرار میگیرد، شروع به جذب آب کرده و متورم می شود. سپس پوسته بذر پاره شده ریشه چه و ساقه چه بیرون می آید. تا زمانیکه ریشه چه در خاک مستقر شود گیاه از ذخایر بذر استفاده میکند.

به طور معمول مواد غذایی گیاه از خاک تامین می شود و رشد و نمو گیاه تحت تاثیر برخی عوامل قابل کنترل و  غیر قابل کنترل می باشد. عوامل مختلفی مانند خاک، اقلیم و خصوصیات ژنتیکی گیاه و مدیریت بر رشد و نمو گیاه تاثیر می گذارند. برای تولید موفقیت آمیز محصولات گیاهی به خاک مناسبی از جهت فیزیکو شیمیایی و بیولوژیکی و وجود مقدار کافی از عناصر غذایی و قابل استفاده گیاه نیازمندیم. خاک حاصلخیز خاکی است که دارای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و بیولوژیکی مناسبی باشد. در واقع حاصلخیزی یک خاک به این خصوصیات وابسته است و برای داشتن یک خاک حاصلخیز باید این خصوصیات بهبود یابد. ساختمان و بافت خاک، وجود عناصر غذایی در خاک، PH مناسب خاک، وجود مواد آلی و میکروارگانیسمهای خاک عوامل مهمی هستند که در بهبودی حاصلخیزی خاک موثرند.[ ۱۳٩۳/٢/۱٥ ] [ ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ ] [ گل یخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، باغبانی، گیاهان زینتی. امیدوارم مطالب این وبلاگ برای تمام علاقه مندان به کشاورزی مفید واقع گردد. (کشوری را گرنباشد کشت و کار* حاصلش وابستگی آید به بار* گر بخواهی خودکفایی در جهان* در کشاورزی بکوش و علم آن*)
صفحات اختصاصی
RSS Feed