باغبانی گیاهان زینتی
* گیاهان زینتی و گلهای آپارتمانی، گیاهان فضای باز و گلهای فصلی، میوه کاری* و گاهی هم شعر... 
قالب وبلاگ
نويسندگان

سلام دوستان. یکی از گلهایی که این چند ساله تو باغچه من در حال افزایش هست گیاهی  رونده و علفی با گلهای ابی خوشرنگ هست. این گیاه از تیره  Commelineae  و با نام علمی Commelina erecta بوده و گیاهی چند ساله که هم از طریق بذر و هم قلمه تکثیر میشه. البته تولید ساقه های رونده ای روی زمین میکنه که در تماس با خاک بلافاصله  ریشه دار شده و گیاه جدیدی رو بوجود میاره.در فصل زمستان وارد رکود میشه و در فصل بهار شروع به رشد میکنه. البته ساقه های خشکیده رو باید قطع کرد تا با هرس کردن رشد بهتری داشته باشه. ولی نباید هرس شدید باشه و چند ساقه اصلی باید حفظ بشن.

گلهای این گیاه زینتی تا نزدیک ظهر باز هستن و خودنمایی میکنند ولی بعد از مدتی بسته میشن و انگار که گلی نداشتن! گلها پس از گرده افشانی بلافاصله تولید بذر میکنند که پس از خشک شدن گلها و جمع آوری و کشت به زودی سبز شده و گیاهان جدیدی را به وجود میارن.


[ ۱۳٩۳/٥/۱٦ ] [ ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ] [ گل یخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، باغبانی، گیاهان زینتی. امیدوارم مطالب این وبلاگ برای تمام علاقه مندان به کشاورزی مفید واقع گردد. (کشوری را گرنباشد کشت و کار* حاصلش وابستگی آید به بار* گر بخواهی خودکفایی در جهان* در کشاورزی بکوش و علم آن*)
صفحات اختصاصی
RSS Feed