باغبانی گیاهان زینتی
* گیاهان زینتی و گلهای آپارتمانی، گیاهان فضای باز و گلهای فصلی، میوه کاری* و گاهی هم شعر... 
قالب وبلاگ
نويسندگان

نام علمی:  Mirabilis Jalapa  

خانواده: Nyctaginaceae

لاله عباسی از گیاهان فصلی است که با افزایش دما در فصل بهار شروع به رشد کرده و تا اوایل پاییز دارای گل هست. دارای رنگهای مختلف زرد و قرمز و سفید و دو رنگ و لکه دار هست و در هنگام غروب شروع به باز شدن میکنه و عطر ملایمش فضای اطراف رو در بر میگیره.  از گلهای مقاوم به شرایط نامساعد هست و تو اکثر شهرهای ایران به راحتی رشد میکنه. دارای غده هست و این سبب شده تا به عنوان یک گیاه همیشگی موندگار بشه. البته دارای بذرهای سیاه رنگ و درشتی هم هست که درصد جوانه زنی بالایی دارن و خیلی راحت میشه این گیاه رو با است استفاده از بذر تکثیر کرد. رنگ بساک در این گلها هم قابل توجه هست باعث زیبایی بیشتر گلها میشه.

همه این گلها از یک گیاه گرفته شده و دارای تنوع رنگ هستند. به رنگ زرد و با لکه های صورتی پررنگ. من هم امسال تعدادی بذر گل سفید و تعدادی هم گل زرد تو باغچه کاشتم. در حال رشد هستن ولی به گل نرفتن. منتظرم تا گلهای زیبا و معطرش متولد بشن.لبخند

[ ۱۳٩۳/٤/٥ ] [ ٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ گل یخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، باغبانی، گیاهان زینتی. امیدوارم مطالب این وبلاگ برای تمام علاقه مندان به کشاورزی مفید واقع گردد. (کشوری را گرنباشد کشت و کار* حاصلش وابستگی آید به بار* گر بخواهی خودکفایی در جهان* در کشاورزی بکوش و علم آن*)
صفحات اختصاصی
RSS Feed