باغبانی گیاهان زینتی
* گیاهان زینتی و گلهای آپارتمانی، گیاهان فضای باز و گلهای فصلی، میوه کاری* و گاهی هم شعر... 
قالب وبلاگ
نويسندگان

 سلام دوستان. در این بخش تصاویر انواع بگونیا را می خواستم براتون بدارم ولی متاسفانه چند روزی که عکس آپلود نمیشه.  با توجه به اینکه تو فصل رشد اکثر گیاهان هستیم، شرایط نگهداری از بگونیا رو براتون میذارم . در قسمت بعدی هم تکثیر انواع بگونیا رو خواهم گذاشت.

 

نور: بگونیاهای برگ زینتی نور غیر مستقیم را می پسندند، ولی نور کافی برای ایجاد نقشهای زیبا روی برگها ضروری است. ولی بگونیای معمولی نور بیشتری را نسبت به سایر انواع بگونیا نیاز دارد.

با این وجود از تابش مستقیم آفتاب باید تا حدودی جلوگیری شود.

دما: بگونیا در شرایط گرم و مرطوب رشد خوبی دارد. دمای شبانه بالا سبب کاهش گلدهی می شود همچنین تغییرات ناگهانی دما باعث آسیب در برگها می شود. انواع بگونیا به دمای پایین حساس بوده ولی بگونیای معمولی تا حدودی سرما را تحمل می کند. بطور کلی دمای مناسب برای نگهداری این گیاه 25 درجه سانتی گراد در روز و 18 درجه در شب می باشد.

خاک و تغذیه: بگونیا در خاک سبک و دارای مواد آلی رشد بسیار خوبی خواهد داشت. ولی میزان بیشتری از مواد آلی و هوموس برای بگونیای رکس توصیه می شود. تغذیه مصنوعی هم هر 15 روز یکبار با کودهای کامل صورت می گیرد ولی غلظت آن نصف غلظتی است که برای گیاهان آپارتمانی توصیه شده است.

آبیاری و رطوبت: با توجه به اینکه انواع بگونیا شرایط گرم و مرطوب را می پسندند، باید از خشکی دور بمانند. ولی در بگونیای معمولی در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان باید خشک باشد. حفظ رطوبت محیط اطراف هم باید در انواع برگ زینتی بگونیا حفظ شود.

[ ۱۳٩۳/۳/۱٢ ] [ ۸:٢٤ ‎ب.ظ ] [ گل یخ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، باغبانی، گیاهان زینتی. امیدوارم مطالب این وبلاگ برای تمام علاقه مندان به کشاورزی مفید واقع گردد. (کشوری را گرنباشد کشت و کار* حاصلش وابستگی آید به بار* گر بخواهی خودکفایی در جهان* در کشاورزی بکوش و علم آن*)
صفحات اختصاصی
RSS Feed