باغبانی گیاهان زینتی
* گیاهان زینتی و گلهای آپارتمانی، گیاهان فضای باز و گلهای فصلی، میوه کاری* و گاهی هم شعر... 
قالب وبلاگ
نويسندگان

[ ۱۳٩۳/٤/٢٦ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ نیکی محمدی ]

از میوه هایی که الان به صورت تازه در بازار شمال دیده میشه فندق هست. هفته پیش که به مناطق ییلاقی رفته بودم به باغ فندق یکی از آشنایان  رفتم ولی محصول باغ خیلی کم بوده، بنا بر گفته چند تا از باغداران سرمای  زیاد امسال باعث کاهش محصول در باغات فندق شده. فندق دارای یک پوسته سبز رنگ بر روی پوشش سختش هست که پس از برداشت جدا میشه. درخت فندق تولید پاجوشهای زیادی میکنه که برای تکثیر این گیاه استفاده میشه. گلهای فندق تک جنسه هستند ولی بر روی یک درخت قرار می گیرند. از مهمترین مشکلات در گرده افشانی و تلقیح فندق ناسازگاری است و برای انجام گرده افشانی مطلوب ارقام مختلفی در یک باغ کشت می شوند.

[ ۱۳٩۳/٤/۱٥ ] [ ٦:٠٧ ‎ب.ظ ] [ نیکی محمدی ]

در اوسط فصل بهار و با شروع فصل گرما طبق عادت هر ساله تعدادی نشاء فلفل دلمه ای خریدم و در باغچه کاشتم.  چند روزی بود که فرصت نکرده بودم به فلفلها سر بزنم ولی دیروز دیدم که فلفلها بالاخره ظاهر شدن و در حال رشد هستن. ارتفاع گیاهان در حدود پنجاه سانتیمتر که شد شروع به گلدهی کردن. تو بستر کشت علاوه بر خاک باغچه کود دامی هم اضافه کردم. البته طبق تجربه شخصی که دارم فلفل دلمه ای اینجا خیلی درشت نمیشه و تقریبا اندازه یه نارنگی متوسط میشه! امیدوارم امسال از سالهای قبل رشد بیشتری داشته باشه.

[ ۱۳٩۳/٤/۱٥ ] [ ٥:٥۳ ‎ب.ظ ] [ نیکی محمدی ]

نام علمی:  Mirabilis Jalapa  

خانواده: Nyctaginaceae

لاله عباسی از گیاهان فصلی است که با افزایش دما در فصل بهار شروع به رشد کرده و تا اوایل پاییز دارای گل هست. دارای رنگهای مختلف زرد و قرمز و سفید و دو رنگ و لکه دار هست و در هنگام غروب شروع به باز شدن میکنه و عطر ملایمش فضای اطراف رو در بر میگیره.  از گلهای مقاوم به شرایط نامساعد هست و تو اکثر شهرهای ایران به راحتی رشد میکنه. دارای غده هست و این سبب شده تا به عنوان یک گیاه همیشگی موندگار بشه. البته دارای بذرهای سیاه رنگ و درشتی هم هست که درصد جوانه زنی بالایی دارن و خیلی راحت میشه این گیاه رو با است استفاده از بذر تکثیر کرد. رنگ بساک در این گلها هم قابل توجه هست باعث زیبایی بیشتر گلها میشه.

همه این گلها از یک گیاه گرفته شده و دارای تنوع رنگ هستند. به رنگ زرد و با لکه های صورتی پررنگ. من هم امسال تعدادی بذر گل سفید و تعدادی هم گل زرد تو باغچه کاشتم. در حال رشد هستن ولی به گل نرفتن. منتظرم تا گلهای زیبا و معطرش متولد بشن.لبخند

[ ۱۳٩۳/٤/٥ ] [ ٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ نیکی محمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، باغبانی، گیاهان زینتی. امیدوارم مطالب این وبلاگ برای تمام علاقه مندان به کشاورزی مفید واقع گردد. (کشوری را گرنباشد کشت و کار* حاصلش وابستگی آید به بار* گر بخواهی خودکفایی در جهان* در کشاورزی بکوش و علم آن*)
صفحات اختصاصی
RSS Feed